Türk American Ticaret Odası, (TACCS) iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi

Dünyanın en büyük 3’üncü ekonomisi hacmindeki güce sahip ABD’nin güney bölgesindeki 16 eyaleti kapsayan çok sektörlü faaliyetlere imza atan Türk Amerikan Ticaret Odası (TACCS), Miami’de ev sahipliği yaptığı görkemli gala gecesinde iş dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

Hem Amerika Birleşik Devletleri’nden, hem de yurtdışından iş çevrelerinin ağırlandığı geceye, North Miami Beach, North Bay Village, Virginia Key bölgelerinin belediye başkanları ve Florida eyalet senatörünün yanı sıra, ABD Dışişleri Bakanlığı, Miami Polis Departmanı, Güney Florida Hispanik Ticaret Odası, ve Azerbaycan Amerikan Derneği’ni temsilen seçkin davetliler katıldı.

Sunumunu ünlü konuşmacı Dave Bricker’in üstlendiği “Birlikte Güçlenelim” temalı gecenin ana konuşmacılardan Miami Beach Belediye Başkanı ve Ticaret Odası Başkanı Evan S. Piper “Türk Amerikan toplumunun kendisi için çok özel bir anlam taşıdığını vurgularken, TACCS’ın kuruluşu ile ticari diplomaside yeni bir dönemin başladığını belirtti. Türkiye’nin Miami Başkonsolosu Resul Şahinol ise yaptığı konuşmasında Türk Amerikan Ticaret Odası’nı temsil ettiği ticari vizyon ve pekiştirdiği kültürel diyaloglar için tebrik etti.

TACCS Başkanı Erhan Çevikel, Amerikan iş insanlarının ve şirketlerinin Türkiye’yi radarlarına koyduklarını, TACCS olarak Amerikan kurumlarının doğru iletişim noktalarına ulaşmalarına yardımcı olduklarını ve Türkiye’ye yönelik yatırımlarını artırmalarında etkili olarak Türk işletmelerine küresel pazarda rekabet avantajı sağlandığının altını çizdi. Çevikel “TACCS, kuruluşundan itibaren çeşitli sektörlerdeki işletmeler arasında işbirliklerini arttırmış, ticari hacmini genişletmiş ve üyelerine değer katan hizmetler sunmuştur. Gelişimimiz ve başarımız, üyelerimizin karşılaştığı zorlukları aşmalarına yardımcı olmuştur. GALA gecemizde iş dünyasıyla daha yakın temas kurarak her iki ülkede faaliyet gösteren üyelerimize karşılıklı fayda sağladığımıza inanıyoruz.” diye konuştu. Çevikel son olarak ‘Young TACCS” programı ile geleceğin Türk Amerikan iş insanlarını yetiştirdiklerini sözlerine ekledi.

GALA’da ayrıca renkli sunumlara da yer verildi. Türk mutfağının vazgeçilmezleri baklava ve Türk kahvesi ikramları misafirlere sunulurken, canlı müzik için başarılı Azeri sanatçı Han Beyli ve Z Band gecede sahne aldı. Medya sponsoru olan She.Work ise, gecede düzenlenen sessiz müzayedeye yapılan bağışları Türk kızlarını teknoloji alanında desteklemek için kullanacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x