İstanbullu firarda. Yakıta zam geldiğinden haberleri yok

Ramazan bayramına sayılı günler kaldı. Bayram tatilil dün mesai bitimiyle resmen başladı.

Arabasına atlayan 9 günlük tatil için yollara düşünce ortaya da bu görünter çıktı. Herkes yolda ama unutulan da akaryakıta gelen zam. Faturalar kabaracak.

Trafik kilitlendi. Tatil çilesi başladı.

Bu da İstanbul’un yoğunluk haritasının görüntüsü. Kırmızı olan bölgeler Çamlıca gişeler…Otomobilin çalıştıran yollara düşünce, trafik bayram çilesine dönüştü.

Bayram tatiline çıkanlar tıpkı göç öden flamingolar gibiydi. Yoğunluk gecede sürdü.

İstanbul’dan firar edenlerin trafik çilesi sabahın erken saatlerinde de devam etti. İstikamek ya Çamlıca gişelerdi ya da Tekirdağ istikametiydi…

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yola çıkan sürücüler, Anadolu Otoyolu’nun Düzce ve Bolu kesiminde akıcı yoğunluk oluşturdu.

9 günlük bayram tatili bugün başladı. Yüzbinlerce sürücü göçmen kuşlar gibi tatili geçirecekleri şehirlere gitmek için yolları dolduracak. Kural tanımaz sürücüleri uyaran uzmanlar “Trafik kurallarına ve işaretlerine uyaralım. Hem kendi hem de yanınızdakiler canını hiçe saymayın” uyarısını yaptı.

Her bayram tatilinde yaşandığı gibi sürücüler uyarılara kulaklarını tıkayarak yorgun ve uykusuz şekilde direksiyon başına geçecek. Hem kendi hem de aracında bulunan kişilerin hayatlarını hiçe sayarak bir an önce tatillerini geçirecekleri yere ulaşmak için gaz pedalına basacaklar.

Uzmanlar “İlk amacınız gidilecek yere sağ salim gidebilmek olmalı. Unutulmamalı ki tatili en iyi ihtimalle hastanelerde geçirmek de var. Uykusunun geldiğini anlayan sürücü aracını uygun gördüğü yere çeksin” diyor

Anadolu Otoyolu’nun Düzce ve Bolu kesiminde bayram trafiğinin her bayram tatili öncesinde durma noktasına geldiğini belirten uzmanlar “Sürücüler ve beraberindekiler sakin olmalı. Sinirlenmeniz yolun açılmasına etki etmeyecektir” dediler.

Dronla çekilen görüntülerde İstanbul’dan firar edenler böyle görüntülendi.

Uzmanlar uyarıyor. “Ama gaza fazla basmayın. Ulaşacağınız yere geç gidin ama sağ gidin” diye

İstanbullu flamingoların yolculuğu bugün de böyle görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x